+

24 marca wystartował 13. sezon rozgrywek PLFA

Witold Sokołowski/Futbol amerykański/,
2018-03-25

24 marca wystartowała 13. edycja najwyższej klasy rozgrywkowej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, Topligi. W nadchodzącym sezonie najwyższa klasa rozgrywkowa Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA) będzie składać się z ośmiu zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy - północną oraz południową.

O sile pierwszej będą decydować drużyny: Warsaw Eagles, Husaria Szczecin, Kozły Poznań oraz Monarchs Ząbki. Dla klubu ze stolicy naszego kraju - a zarazem najstarszego klubu futbolu amerykańskiego - będzie to siódmy sezon z rzędu w Toplidze, a 13. na najwyższym poziomie ligowym w PLFA.

Husarze z województwa zachodniopomorskiego zaliczą swój czwarty sezon z kolei, podczas gdy poznanianie powracają po roku występowania w PLFA I i przebudowie składu. Monarchs Ząbki to nowy klub na futbolowej mapie Polski, który powstał w wyniku połączenia dwóch warszawskich organizacji: Warsaw Dukes i Crusaders Warszawa.

Południową część kraju będą reprezentować ekipy: Kraków Tigers, Zagłębie Steelers, Mustangs Płock oraz Hammers Łaziska Górne. Dla płocczan oraz Hammers będzie to absolutnie debiutancki sezon na tym poziomie rozgrywek. Krakowianie powracają po pięciu latach rozbratu, a Steelers po trzech.

Każda z drużyn Topligi rozegra w tym roku po 6 spotkań w ramach sezonu zasadniczego. W rundzie dzikich kart zmierzą się dwa najlepsze zespoły z grupy południowej oraz dwie drużyny zamykające stawkę w grupie północnej. Podczas weekendu dzikich kart dojdzie do jeszcze jednego spotkania - dwie najlepsze ekipy grupy północnej rywalizować będą o rozstawienie z „jedynką” w półfinałach.

Drużyny z miejsc 1 i 2 w półfinałach podejmą zwycięzców meczów rundy dzikich kart. Stawką półfinałów będzie prawo gry w XIII SuperFinale, który w tym roku zostanie rozegrany w weekend 21-22 lipca.

Źródło PZFA.

komentarzy

Partnerzy