+

Grand Prix Poland 2018 w kolarstwie torowym

Witold Sokołowski/Kolarstwo torowe/,
2018-07-06

Już w piątek 6 lipca w Arenie Pruszków rozpoczną się międzynarodowe zawody w kolarstwie torowym - Grand Prix Poland 2018. Rywalizować w nich będzie 180 zawodników i zawodniczek z 24 krajów. Wśród nich są trzy wielkie gwiazdy światowego kolarstwa torowego - Jason Francis Kenny, Robert Förstemann oraz Grégory Baugé.

Podczas zawodów kibice będą mogli obserwować zmagania kolarzy i kolarek z Austrii, Barbadosu, Białorusi, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Gruzji, Holandii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Polski, Portugalia, Rosji, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

- Grand Prix które odbędzie się w Pruszkowie jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. To nie tylko impreza testowa przed mistrzostwami świata w kolarstwie torowym, które na przełomie lutego i marca przyszłego roku zorganizujemy w Polsce, ale także kolejna świetna okazja dla naszych zawodników do zaprezentowania światowego poziomu sportowego w rywalizacji ze światową czołówką. Liczę na kilka zwycięstw, a wiara ta oparta jest na dobrych wynikach naszych kolarzy w poprzednich zawodach mistrzowskich UCI. Nasi zawodnicy świetnie znają tor i są głodni sukcesów - komentuje Janusz Pożak, prezes Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol).

Wśród Polaków wystąpią utytułowani Justyna Kaczkowska, Rafał Sarnecki, Daria Pikulik, Damian Zieliński, Daniel Rochna oraz Krzysztof Maksel. Wśród zagranicznych uczestników Grand Prix Polski są słynni kolarze torowi Brytyjczyk Jason Francis Kenny , Niemiec Robert Förstemann oraz Francuz Grégory Baugé. Pierwszy z nich jest wielokrotnym medalistą olimpijskim i wielokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy.

Förstemann to brązowy medalista igrzysk olimpijskich i wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy. Prócz znakomitych wyników w rywalizacji sportowej Förstemann zasłynął rywalizacją z … 700 watowym tosterem. Niemiec udowodnił, że jego uda, które mają aż 74 centymetry w obwodzie, są w stanie wygenerować tyle energii by wypiec tosta. Dzięki temu wyzwaniu Förstemann zyskał przydomek „Człowiek toster”. Klip wideo, który obejrzało już blisko 10 milionów osób można znaleźć pod tym adresem. Baugé ma w swoim dorobku trzy medale olimpijskie, wiele medali mistrzostw świata oraz tytuł wicemistrza Europy.

- Dla PZKol Grand Prix w Pruszkowie jest ważne także z tego powodu, że chcemy udowodnić, że mimo trudności które są w związku, potrafimy zorganizować wydarzenie na najwyższym poziomie. Rozpoczęliśmy działania mające na celu odbudowanie dobrego wizerunku PZKol, a naszym celem jest zapewnienie kolarstwu należnego miejsca w polskim sporcie. Cały czas intensywnie pracujemy nad tym by znaleźć partnerów i sponsorów, także dla naszej areny - dodał Janusz Pożak.

Wstęp na zawody jest wolny. Wszyscy ci, którzy nie będą mogli przyjechać na Grand Prix do Pruszkowa, będą mogli obejrzeć transmisję na żywo z zawodów na oficjalnym profilu facebookowym PZKol oraz na oficjalnym kanale youtube PZKol. Mistrzostwa świata w kolarstwie torowym odbędą się w dniach 27 lutego - 3 marca 2019 r. w Arenie Pruszków. To najważniejsze wydarzenie torowe organizowane przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI)

Źródło: PZKol.

komentarzy

Partnerzy