+

Halowy Puchar Świata w Windsurfingu na Stadionie Narodowym

Witold Sokołowski/Surfing/,
2014-09-04

5,6 i 7 września na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Halowy Puchar Świata w Windsurfingu. Na "Basenie Narodowym" pojawią się najlepsi zawodnicy na świecie.

Stadion Narodowy po raz kolejny przechodzi metamorfozę. Ostatnio był już halą lekkoatletyczną na Memoriale im. Kamili Skolimowskiej oraz boiskiem do siatkówki podczas Mistrzostw Świata FIVB. Po wypełnieniu wodą obiekt wrócił do niesławnej roli z meczu Polska - Anglia, kiedy boisko zatopiła ogromna ulewa. Tym razem nie stało się to za sprawą sił natury, ale dzięki celowemu wypełnieniu płyty stadionu aż 3 mln litrów wody.

Zawody zaliczają się do cyklu PWA World Tour. To prestiżowa impreza organizowana na obiektach zamkniętych. Do grona uczestników zostało zaproszonych aż 8 windsurferów z Polski. Wśród nich Zofia Klepacka i Przemysław Miarczyński

Poza tym, Puchar Świata w Windsurfingu to kilkanaście zawodów dla kobiet i mężczyzn w takich konkurencjach, jak wave & jump, freestyle i slalom. Przewiduje się także szereg wydarzeń towarzyszących m.in. Halowe Mistrzostwa Polski w klasie laser, mecz wodnego polo, pokaz narciarstwa wodnego, czy bicie rekordu prędkości na desce windsurfingowej.

Więcej szczegółów na Facebooku.

komentarzy

Partnerzy