+

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski 2018

Witold Sokołowski/Tenis stołowy/,
2018-03-12

Tegoroczny cykl prestiżowych zawodów Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowe (ITTF – International Table Tennis Federation) otworzą zawody w Polsce. W dniach 13-17 marca br. W Centrum Przygotowań Olimpijskich w Spale rywalizować będą czołowi zawodnicy z całego świata.

Ponad 300 zawodniczek i zawodników przystąpi do walki o 6 kompletów medali - w tym dwóch dla zawodników i zawodniczek w kategoriiU21. Polskę w turnieju reprezentowało będzie 20 pań i 22 panów. Wśród nich nie zabraknie najlepszych polskich graczy - Natalii Partyki, Daniela Góraka i Katarzyny Grzybowskiej-Franc. W turnieju weźmie też udział Natalia Bajor, która w zeszłorocznym turnieju ITTF Challenge w Częstochowie wywalczyła brąz w singlu w kategorii U21.

- Cieszymy się, że możemy gościć w Polsce kolejną ważną imprezę tenisa stołowego. Jestem przekonany, że nie zabraknie emocji, które zapewni światowa elita naszej dyscypliny. Gorąco liczę na dobry występ naszych zawodniczek i zawodników, dla których turniej rozgrywany w naszym kraju jest szczególnie ważny i prestiżowy. - komentuje Dariusz Szumacher, prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego (PZTS).

Zeszłoroczne zawody rozgrywane w dniach 4-8 października w Częstochowie, były dziewiątym przystankiem ITTF Challenge w 12-turniejowym cyklu. Raptem pięć miesięcy później, pingpongowa elita ponownie melduje się w Polsce. - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale to obiekt, który został zbudowany z myślą o sportowcach. Stwarza więc uczestnikom ITTF Challenge Polish Open 2018 bardzo komfortowe warunki do przygotowań, gry i odpoczynku. - dodaje Szumacher.

W dniach 13-14 odbędą się mecze kwalifikacyjne. Na piątek 16 marca zaplanowane są finały młodzieżowe i półfinały debli seniorów. W sobotę 17 marca poznamy triumfatorów imprezy w kategoriach open.

Jednym z faworytów spalskiego turnieju jest z pewnością znakomity 28-latek z Korei Sangsu Lee. Wśród pań wysoko oceniane są szanse Japonki Hitomi Sato i Koreanki Hyowon Suh.

Mecze wieńczące dzień finałowy ITTF Challenge Polish Open 2018 kibice tenisa stołowego będą mogli obejrzeć na antenie TVP Sport HD a także na stronie www.sport.tvp.pl

Plan transmisji TVP Sport - 17 marca, sobota:

10:50 - 13:00:

  • drugi półfinał singla kobiet
  • półfinały singli mężczyzn

18:00 - 20:20:

  • finał debla kobiet
  • finał debla mężczyzn
  • finał singla kobiet
  • finał singla mężczyzn
  • ceremonia dekoracji medalistów

Źródło PZTS.

komentarzy

Partnerzy