+

Mistrzostwa Europy Seniorów w Judo w 2017 roku w Polsce

Witold Sokołowski/Judo/Judo,
2016-12-13

W sobotę 10 grudnia w Atenach odbył się Kongres Europejskiej Unii Judo (European Judo Union) podczas którego przedstawiciele Polskiego Związku Judo zaprezentowali postęp prac organizacyjnych oraz logo największego europejskiego wydarzenia w tej dyscyplinie w 2017 roku. Władze Europejskiej Unii Judo wyraziły uznanie dla organizacyjnego profesjonalizmu oraz stanu przygotowań PZJudo do tego wydarzenia.

Przyszłoroczna edycja Mistrzostw Europy w Judo odbędzie się w dniach 20-23 kwietnia 2017 r. w Polsce. Areną zmagań będzie mieszcząca się w Warszawie Hala Torwar, której płytę wypełnią cztery tatami. O medale w zawodach indywidualnych i drużynowych walczyć będą najlepsi judocy i judoczki na naszym kontynencie. Mistrzostwa Europy w Judo w 2017 roku objęte są patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

- Jesteśmy szczęśliwi, że w ostatnich miesiącach wzrosło tempo przygotowań do flagowego wydarzenia Europejskiej Unii Judo. Jestem przekonany, że Polski Związek Judo z pomocą zespołu EJU wykona świetną pracę i już za cztery miesiące będziemy mogli cieszyć się z wielkiego święta naszej dyscypliny w historycznej warszawskiej arenie - powiedział Sergey Soloveychik, prezydent Europejskiej Unii Judo (EJU).

Na zdjęciu od lewej: Sławomir Kownacki (prezes Polskiego Związku Judo), Ezlo Gamba (sekretarz generalny Europejskiej Unii Judo), Sergey Soloveychik (prezes Europejskiej Unii Judo), Wiesław Błach (dyrektor sportowy Europejskiej Unii Judo), László Toth (skarbnik Europejskiej Unii Judo), Patryk Tyryłło (prezes Pro Polska), Michal Vachun (wiceprezes Europejskiej Unii Judo)

W rozgrywanych od 1951 roku mistrzostwach Europy Polacy wywalczyli łącznie 19 złotych medali w rywalizacji indywidualnej. Po raz ostatni impreza tej rangi odbyła się w Polsce w 2000 roku. we Wrocławiu, gdy medale wywalczyli zawodnicy i zawodniczki z 22 krajów.

komentarzy

Partnerzy