+

No Mercy zdobywa 1 miejsce w Indoor Skydivingu.

W ostatni weekend odbyły się we Flyspocie w Katowicach Czwarte Otwarte Mistrzostwa Polski / Flyspot Polish Open w Indoor Skydivingu  (w tunelowych skokach spadochronowych). No Mercy - oficjalna kobieca reprezentacja Polski w skokach spadochronowych zajęła pierwsze miejsce w kategorii AAA*.

„Mistrzostwa w Katowicach potwierdziły naszą pozycję w rankingu drużyn spadochronowych w Polsce!  Byłyśmy najlepsze w swojej kategorii.  Były to zawody tunelowe, jednak konkurencje odbywały się na poziomie międzynarodowym co zdecydowanie podnosi rangę wyników na mistrzostwach” - mówi Kinga Komorowska członek drużyny No Mercy.

Sporty ekstremalne cieszą się popularnością na całym świecie. Jednym z tych sportów, który w Polsce zyskuje coraz większą rzeszę fanów jest skydiving, czyli skoki spadochronowe. Wśród zawodników tej dyscypliny znajduje się No Mercy – kobieca drużyna zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 - powołana jako oficjalna Karda Polski. W skład zespołu No Mercy wchodzą cztery zawodniczki wykonujące akrobacje: Maja Ważniewicz, Kinga Komorowska, Karina Laszuk i Iwona Raczkiewicz oraz zawsze towarzyszy im kamerzystka, dzięki której sędziowie mogą oceniać skoki - Martyna Kołodziejczyk.  Jest to pięć aktywnych kobiet, które łączy pasja do podniebnych akrobacji. Ich determinacja, 20 letnie doświadczenie w sporcie, wola walki oraz wielkie zaangażowanie zadecydowały o powstaniu drużyny, która jako pierwsza w historii polskiego spadochroniarstwa została powołana do reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Zespołowa Akrobacja Spadochronowa FS4 to dyscyplina, która wymaga zaangażowania, niezwykłej precyzji i ogromnego zaplecza doświadczeń. Podczas skoków zadaniem drużyny jest bowiem powtórzenie jak najwięcej razy, w czasie 35 sekund od wyskoczenia z samolotu, zadanej sekwencji figur. Zawody w tej dyscyplinie rozgrywane są zarówno z samolotu, jak i w tunelu aerodynamicznym. Pomimo, iż drużyna powstała niecałe 3 lata temu, na swoim koncie ma wiele sukcesów na arenie międzynarodowej.  Już w drugim sezonie istnienia team No Mercy znalazł się w I dziesiątce Światowego Rankingu Najlepszych Tunelowych Kobiecych Zespołów FS4 (NSL), a w zeszłym roku zdobył 8 miejsce na Spadochronowych Mistrzostwach Świata w Chicago.

Więcej informacji: facebook.com/4nomercy

komentarzy

Partnerzy