+

Skład Polski mężczyzn na Final Six Siatkarskiej Ligę Narodów w Lille

Witold Sokołowski/Siatkówka/,
2018-07-03

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn podał wstępny składzie na turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów, który rozegrany zostanie w Lille (4-8 lipca) z udziałem Francji (gospodarz), Brazylii, Polski, Rosji, Serbii, USA. W podanym składzie jest 15. Zawodników. W turnieju będzie mogło zagrać 14. W razie dolegliwości lub kontuzji, któregokolwiek z zawodników trener ma prawo dokonać kolejnych korekt w składzie.

Wstępny skład reprezentacji Polski mężczyzn na Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów w Lille:

  • 2 Maciej Muzaj - KS Jastrzębski Węgiel SA, atakujący
  • 6 Bartosz Kurek - Ziraat Bankasi, atakujący
  • 7 Artur Szalpuk - Trefl Gdańsk SA, przyjmujący
  • 8 Damian Schulz - Trefl Gdańsk SA, atakujący
  • 9 Bartłomiej Lemański - Asseco Resovia SA, środkowy
  • 11 Fabian Drzyzga - Olympiakos, rozgrywający
  • 12 Grzegorz Łomacz - KPS Skra Bełchatów SA, rozgrywający
  • 15 Jakub Kochanowski - Piłka Siatkowa AZS UWM SA, środkowy
  • 14 Aleksander Śliwka - Asseco Resovia SA, przyjmujący
  • 17 Paweł Zatorski - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle SA, libero
  • 16 Michał Żurek - Piłka Siatkowa AZS UWM SA, libero
  • 18 Bartosz Kwolek - ONICO Warszawa, przyjmujący
  • 20 Mateusz Bieniek - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle SA, środkowy (K)
  • 21 Mateusz Mika - Trefl Gdańsk SA, przyjmujący
  • 22 Bartosz Bednorz - KPS Skra Bełchatów SA, przyjmujący

W składzie 21. nazwisk na Siatkarską Ligę Narodów są:

  • 1 Piotr Nowakowski - Trefl Gdańsk SA, środkowy
  • 3 Dawid Konarski - Ziraat Bankasi, atakujący
  • 4 Marcin Komenda - GKS GieKsa Katowice SA, rozgrywający
  • 5 Łukasz Kaczmarek - Cuprum Lubin SA, atakujący
  • 13 Michał Kubiak -Panasonic Panthers
  • 19 Marcin Janusz - KPS Skra Bełchatów SA, rozgrywający
  • 26 Kacper Piechocki - KPS Skra Bełchatów SA, libero
  • Szeroki skład na Siatkarską Ligę Narodów uzupełniają:
  • 23 Jan Nowakowski - ONICO Warszawa, środkowy
  • 10 Damian Wojtaszek - ONICO Warszawa, libero
  • 24 Tomasz Fornal - Cerrad Czarni Radom SA, przyjmujący
  • 25 Norbert Huber - Cerrad Czarni Radom SA, środkowy

 

W przygotowaniach kadry do kolejnych imprez sezonu uczestniczą także:

  • Łukasz Kozub - MKS Będzin, rozgrywający
  • Mateusz Masłowski - Asseco Resovia SA, libero
  • Rafał Szymura - ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, przyjmujący
  • Mateusz Kowalski - MKS Będzin SA, środkowy
  • Piotr Łukasik - BBTS SA, przyjmujący

Sztab trenerski i medyczny

  • Vital Heynen - I trener
  • Michał Mieszko Gogol - asystent trenera
  • Sebastian Pawlik - asystent trenera
  • Paweł Woicki - 2.asystent trenera
  • Jakub Gniado - trener przygotowania fizycznego
  • Fons Vranken - trener przygotowania fizycznego
  • Jan Sokal - lekarz prowadzący
  • Krzysztof Zając - lekarz
  • Wiesław Maroń - lekarz
  • Sebastian Żabierek - lekarz
  • Tomasz Pieczko - fizjoterapeuta
  • Mateusz Kowalik - fizjoterapeuta
  • Robert Kaźmierczak - statystyk
  • Andrzej Wołkowycki - kierownik zaopatrzenia
  • Mariusz Szyszko - dyrektor reprezentacji/rzecznik
  • Hubert Tomaszewski - menedżer

W Lille Polacy zagrają w grupie B z Rosją i USA. Mecze Polski: 4 lipca z Rosją o 18.00 i 5 lipca z USA, również o 18.00. Transmisje na antenach Polsatu. W grupie A zmierzą się Brazylia, Francja, Serbia.

Źródło: PZPS.

komentarzy

Partnerzy