+

Startuje Bohdan Tomaszewski Cup 2017

Witold Sokołowski/Tenis ziemny/,
2017-08-27

Przed nami Bohdan Tomaszewski Cup 2017, czyli jubileuszowy 50. międzynarodowy turniej tenisowy do lat 16 im. Redaktora Bohdana Tomaszewskiego z cyklu Tennis Europe kategoria I. W niedzielę rozpoczęły się eliminacje. W poniedziałek 28 sierpnia o 17:30 zapraszamy na konferencję prasową w Cafe Legia i o 18:00 na ceremonię otwarcia na korcie centralnym Legii Warszawa (Myśliwiecka 4a).

W niedzielnych eliminacjach do turnieju głównego wystartowało 43 uczestników z Polski i krajów sąsiednich: Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz Rumunii. Gramy w kategorii „do lat 16”, czyli kadetów i kadetek, ale swoich sił próbują także młodsi. Jednym z nich jest Juliusz Herok, który w marcu skończył 14 lat. Za swój największy sukces uważa dwa turnieje Tennis Europe, w których doszedł do finału debla. W niedzielę zwyciężył starszego o rok Szymona Szpaka 5:7, 6:0, 6:2 i awansował tym samym do finału eliminacji: w poniedziałek zmierzy się z Białorusinem Mikhail Kniazeu o miejsce w Bohdan Tomaszewski Cup 2017.

– W pierwszym secie grałem słabo. Miałem wrażenie, że piłki strasznie zwiewało, choć nie było wiatru. W dodatku mój przeciwnik grał jednoręcznym bekhendem. Na szczęście potem szło mi znacznie lepiej – relacjonował z przejęciem. Nie przeszkadzali mu za to fotoreporterzy przy korcie, bo od najmłodszych lat na zawodach towarzyszy mu tata Jacek, fotograf z wieloletnim doświadczeniem. Oprócz rodziców, trenerów i uczestników turnieju na trybunach zasiadają też kibice tenisa. Wśród nich specjalni goście jak Zygmunt Sobierajski, uczestnik pierwszego turnieju w 1968 roku, który przyprowadził wnuczkę, by oswoiła się z kortami i może kiedyś zagra o puchar… 

Przypomnijmy, że Bohdan Tomaszewski Cup rozgrywany jest od 1968 roku, co czyni go najstarszym turniejem w Polsce. W 1999 roku stał się międzynarodowym, od 2012 roku posiada I kategorię Europejskiej Federacji Tenisowej, co znaczy, że większej imprezy tenisowej dla młodzieży w Polsce nie ma!

PLAN TURNIEJU:

  • Niedziela, 27 sierpnia: eliminacje
  • Poniedziałek, 28 sierpnia: eliminacje, konferencja prasowa i oficjalne otwarcie
  • Wtorek, 29 sierpnia: gry I rundy
  • Środa, 30 sierpnia: gry II rundy
  • Czwartek, 31 sierpnia: ćwierćfinały singla i półfinały debla
  • Piątek, 1 września: półfinały singla, finały debla
  • Sobota, 2 września: finały singla i oficjalne zamknięcie

Źródło: Bohdan Tomaszewski Cup 2017.

komentarzy

Partnerzy