+

W Warszawie zagrają o miano mistrzów świata w piłce nożnej

Witold Sokołowski/Piłka nożna/,
2016-06-27

Już za miesiąc wielkie piłkarskie emocje w stolicy. 23-24 lipca na Stadionie Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Łazienkowskiej 3 rozegrane zostaną IV Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W ubiegłym roku Polacy wywalczyli wicemistrzostwo globu.

W tegorocznych zawodach udział weźmie 30 drużyn z domów dziecka z 4 kontynentów. Do Warszawy przyjadą reprezentacje: Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Egiptu, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Japonii, Jordanii, Kamerunu, Kolumbii, Litwy, Macedonii, Niemiec, Pakistanu, Palestyny, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Tajlandii, Tunezji, Ukrainy, Węgier i Wietnamu.

Ponadto w turnieju wystartują dwie drużyny reprezentujące Polskę. Pierwsza składać się będzie z najlepszych zawodników wyłonionych spośród uczestników VII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, a druga to zwycięczcy tego turnieju i zdobywcy tytułu Mistza Polski 2016, drużyna Sternik Szczecin.

W turnieju zagrają piłkarze i piłkarki do 17 roku życia.

Kibice nie będą mogli narzekać na brak emocji. Obok fazy grupowej, pucharowej i wielkiego fianłu odbędzie się również mecz pokazowy z udziałem piłkarskich gwiazd: Polska vs. Reszta Świata. Gośćmi turnieju będą piłkarze m.in. Legii Warszawa, Bayernu Monachium, Juventusu Turyn. Dodatkową atrakcję dla publiczności będzie megatort z okazji stulecia klubu piłkarskiego Legia Warszawa.

Wstęp dla publiczności wolny w niedzielę, 24 lipca, od godz. 14.00. Sobota, 23 lipca, jest dniem turniejowym, zamkniętym dla publiczności.

Program IV Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

sobota 23 lipca

  • godz. 9.00 – uroczysta ceremonia otwarcia Mistrzostw
  • godz. 10.00 – mecze fazy grupowej
  • godz. 16.00 – ogłoszenie wyników i zakończenie pierwszego dnia rozgrywek

niedziela 24 lipca

  • godz. 11.00 – otwarcie II dnia Mistrzostw
  • godz. 11.30 – faza pucharowa rozgrywek
  • godz. 14.15 – mecz o III miejsce
  • godz. 14.45 – finał Mistrzostw
  • godz. 15.30 – mecz pokazowy piłkarskich gwiazd z dziećmi
  • godz. 17.30 – gala finałowa Mistrzostw

Zdjęcie: http://nadziejanamundial.pl.

 

komentarzy

Partnerzy